مقالات

فاکتورهای مهم در انتخاب تجهیزات دندانپزشکی

فاکتورهای مهم در انتخاب تجهیزات دندانپزشکی

خرید و سرمایه گذاری جهت تکمیل تجهیزات دندانپزشکی برای مطب مجهز و تخصصی

هیچ فرقی ندارد که مطب دندانپزشکی خود را از ابتدا مجهزمی کنید یا اینکه در حال بازسازی و تجهیزات دندانپزشکی آن هستید، انتخاب صحیح تجهیزات و دکوراسیون مناسب در افزایش راندمان شما و پیشی گرفتن از دیگر دندانپزشکان نقش فوق العاده بسزایی خواهد داشت. دراین مقاله از فروشگاه اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی کیمیا پرتو دندان فاکتورهای مهم در انتخاب تجهیزات دندانپزشکی را که بایستی درهنگام انتخاب و خرید تجهیزات مناسب برای مطب خود را نظر داشته باشید را یادآور می شود.

تعیین بودجه جهت خرید تجهیزات دندلنپزشکی

تعیین بودجه در زمان انتخاب و خرید تجهیزات دندان پزشکی جهت کلینیک دندان پزشکی بسیار اساسی است. تعداد و کیفیت ابزارها، تعیین کننده میزان بودجه شما هستند. ولی باید تمامی جوانب را در خرید در نظر بگیرید، از تجهیزات و هزینه های عمومی طراحی داخلی مطب گرفته تا محصولات دندانپزشکی و ابزارهای تخصصی که ابزار کار دائم و روزمره شما در طی سالیان بلند مدت است. در نهایت شما باید قبل ازتهیه و خرید تمامی هزینه های فوق را در چارتی بصورت تکمیلی جمع آوری کنید تا مطمئن شوید که می توانید تمام خرید های لازم را برای کلینیک دندانپزشکی انجام دهید.

اولویت های اصلی خرید خود را بشناسید

در حین خرید تجهیزات دندانپزشکی، اولویت‌های مختلفی وجود دارد که در انتخاب بهترین تجهیزات به شما کمک می کند. اولویت اصلی بررسی کارکرد موثر تجهیزات است. این شامل ارگونومی تجهیزات دندانپزشکی مناسب است. ارگونومی دستگاه‌ها و تجهیزات زمانیکه شما تمام طول روز را صرف خم شدن روی بیماران می کنید، بسیار مهم است. مطمئن شوید که صندلی، تابوره و دیگر تجهیزات دندان پزشکی دارای ارگونومی مناسبی باشند تا بدین وسیله آرامش را برای خود و بیماران به ارمغان بیاورید.

راحتی و ایمنی بیمار را در نظر داشته باشید

راحتی و ایمنی بیمار خود را در کلینیک و در حین معاینه و درمان همیشه در نظر داشته باشید. وقت بگذارید و روی صندلی دندانپزشکی که برای خرید کلینیک خود میخواهید تهیه ببینید بنشینید و در تمام حالت‌ها راحتی آن را بسنجید و خود را جای  بیمارخود تصور کرده و از دید آنها به صندلی توجه خاص نشان دهید. در بعضی موارد، در بسیاری از موارد بیمار ممکن است تایم زیادی را روی این صندلی سپری کنند و شما باید از راحتی بیمار خود مطمئن باشید. در مورد تجهیزات دیگر مانند خرید رادیوگرافی تک دندان، خرید سنسور Rvg و … همین توجه و دقت را بخرج دهید.

تهیه ابزار و تجهیزات دندانپزشکی باکیفیت

مطمئناً با خرید تجهیزات ارزانتر می‌توانید بودجه ای را پس انداز کنید. متأسفانه، با خرید تجهیزات ارزان و بی‌کیفیت بعد از مدت کوتاهی با مشکلاتی روبرو می‌شوید. تجهیزات و ابزار دندانپزشکی بی کیفیت بعد از مدت کمی خراب شده و آسیب میبینند و در صورتی که غیر قابل تعمیر می باشند ویا قطعاتشان پیدا نمی شود و مجبور خواهید شد، ابزار و تجهیزات جدیدی را جایگزین این دستگاه‌ها کنید.

تجهیزات دندانپزشکی ضروری

تجهیزات دندانپزشکی کمکی در مطب

  • فایل روتاری
  • فسفرپلیت و RVG
  • اپکس
  • بلیچینگ
  • گوتاکاتر
  • دوربین و مانیتور
  • ساکشن های مرکزی

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =