مقالات

فایل روتاری و کاربرد آن در دندانپزشکی

فایل روتاری و کاربرد آن در دندانپزشکی

فایل روتاری چیست و چه کاربردی در دندانپزشکی دارد؟

درمان ریشه یا به اصطلاح عوام عصب کشی یکی از درمان های مهم دندانپزشکی است که درست انجام شدنش برای بازسازی صحیح تاج لازم و ضروری است. فایل روتاری و کاربرد آن در دندانپزشکی که یکی از دستگاه هایی که در درمان ریشه به خصوص برای دندان هایی با ریشه های بسیار خمیده  و کلسیفیه ( تنگ و آهکی شده ) بسیار موثر است دستگاه روتاری است .

 

ازعواملی که منجر به درست و موفق انجام شدن درمان ریشه می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • مهارت دندانپزشک
  • ابزارها و مواد درمان با کیفیت
  • همکاری بیمار در مصرف دارو های لازم
فایل روتاری

کاربرد فایل روتاری دندانپزشکی

از دستگاه روتاری به جای درمان ریشه ی دستی و با شیوه سنتی استفاده می شود. ” ابزارهای فلزی مخصوص درمان ریشه “فایل های مخصوصی به این دستگاه متصل می شوند و  وارد کانال دندان می شوند و به این ترتیب درمان ریشه انجام می شود.

 

فایلهای روتاری فایل هایی با انعطاف بسیار زیاد هستند و دارای ویژگی های به خصوصی هستند به طور مثال فرم خمیدگی کانال ریشه را کاملا به خود می گیرند و آن را حفظ می کنند. همچنین از پک شدن دبری ها ( خورده ها ی دندانی ) در داخل کانال جلوگیری می کند و همه ی دبری ها را از کانال دندان بیرون می کشد.

 

فایل های مخصوص این دستگاه دارای قطعات پلاستیکی ای هستند که بعد از هر بار استفاده یک قسمت از آن را می توان جدا کرد تا برای استفاده ی دفعات بعد دندانپزشک آگاهی داشته باشد که چه میزان از عمر فایل باقی مانده است. در نتیجه امکان شکستن فایل در صورت استفاده ی ناآگاهانه از آن کاهش می یابد .

مزایای استفاده از روتاری

1- به کمک دستگاه روتاری درمان ریشه دندان ساده تر و  با کیفیت بسیار بیشتری انجام می شود و آزردگی کمتری برای بیمار به همراه خواهد داشت.

 

2- سرعت درمان بسیار بالاتر می رود  و حدودا زمانی نصف زمان درمان ریشه ی دستی را می طلبد.

 

3- امکان خطای حین درمان بسیار کاهش می یابد و پاکسازی کانال های ریشه به طور کامل انجام می شود.

 

4- درمان ریشه ی دندان هایی که درمان  آنها بسیار دشوار است مثلا ریشه های بسیار خمیده و یا دندان های افراد مسن که کانال های آنها کلسیفیه است به کمک دستگاه روتاری خیلی بهتر انجام می شود.در حالی که درمان ریشه ی همین دندان ها به کمک سیستم دستی بسیار سخت تر انجام می شود و هم برای دندانپزشک بسیار خسته کننده است و هم بیمار آزرده خواهد شد.

میتوانید جهت درمان های ریشه دندان به کمک فایل روتاری کروکو با قیمتی مناسب و گارانتی محصول از فروشگاه اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی کیمیا پرتو دندان تهیه فرمایید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یازده =