مقالات

فروشگاه اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی

فروشگاه اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی

فروش آنلاین لوازم و تجهیزات دندانپزشکی تولید شرکت کیمیا پرتوی دندان

تجهیزات دنداپزشکی به تمام لوازم و ابزارهایی که در طی عملیات دندانپزشکی استفاده می‌شود می‌گویند. این وسایل طیف‌های مختلف و گسترده‌ای را در بر می‌گیرند که در این مقاله از فروشگاه اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی کیمیا پرتوی دندان تولید کننده و عرضه کننده این محصولات در سراسر ایران میباشد توضیح بیشتری خواهیم داد.

به طور مثال از تیغ‌هایی که برای جراحی استفاده می‌شود، یونیت‌هایی که بیمار بر روی‌ آنها می‌نشیند و همین طور آینه هایی که با آن انتها و پشت دندان‌ها را می‌بینند همگی جزء تجهیزات دندانپزشکی بحساب می آیند. این تجهیزات دندان پزشکی در مقایسه با تجهیزات دیگر قسمت‌های پزشکی متفاوت است و به همین دلیل به صورت جداگانه و با نام‌های مخصوص به خود استفاده می‌شود.

تجهیزات دندانپزشکی

آینه دندانپزشکی

آینه دندانپزشکی

یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای دندانپزشکی آینه است. آینه‌‌ها که عموما گرد و در اندازه کوچک هستند. این آینه برای این استفاده می‌شود که بتوان قسمت‌هایی از دهان که با چشم دیده نمی‌شود را دید مانند زوایای مختلف دندان‌‌ها به خصوص دندان‌های عقبی. البته در بعضی از موارد برای نور رسانی و روشن کردن قسمت‌های مختلف دندان نیز از این وسیله استفاده می‌شود تا نور را بر روی قسمت مورد نیاز بازتاب کند.

فورسپس
فورسپس

فورسپس

از انبرهای دندانپزشکی می‌باشد. از این وسیله در دندانپزشکی بیشتر برای کشیدن دندان استفاده میشود. فورسپس در اندازه و شکل های مختلف بوده و برای کشیدن هر دندان از فورسپس مخصوص همان دندان استفاده میشود.

تابوره

تابوره به صندلی‌های چرخداری گفته می‌شود که در آزمایشگاه‌ها و دندانپزشکی‌ها استفاده می‌شود. از مزیت‌های این صندلی قابلیت حرکت آن و تنظیم ارتفاع است که به تمامی پرسنلی که از آن استفاده می‌کنند این اجازه را می‌دهد که به صورت شخصی و متناسب با قد شخص تنظیم شود.

یونیت دندانپزشکی

صندلی‌هایی که بر روی زمین ثابت هستند و در هنگام درمان،  بیمار بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد یونیت دندانپزشکی هستند. این صندلی‌ها به طور ویژه‌ای طراحی شده‌اند تا با دستگاه‌های مخصوص دیگر بتوانند کار کنند. یونیت ها به آب مستقیم شهر و کمپرسور هوا متصل هستند و آب و هوایی که در حین عملیات دندانپزشکی در دهان بیمار استفاده میشود عاری از هر نوع آلودگی است.

اتوکلاو

اتوکلاو یک دستگاه مخصوص استریلیزاسیون است که این کار را با استفاده از فشار شدید بخار در دمای 121 درجه سانتیگراد با مدت زمان 15 الی 20 دقیقه انجام می‌دهد.  البته این زمان بستگی به نوع موادی که اتوکلاو استریل می‌کند، خواهد داشت.

 

می‌توان گفت اتوکلاو بهترین وسیله برای استریلیزاسیون می‌باشد. به منظور حصول بهترین نتیجه نیز بهتر است از دمای بالاتر در مدت زمان کمتری استفاده شود تا برای برخی از نمونه‌ها مانند محیط‌های کشت آزمایشگاهی نیز به جهت نابودی میکروارگانیسم‌ها موثرتر واقع شود.

اندوموتور

برای استفاده از فایل‌های اندو راحت‌ترین و سریع ترین روش استفاده از اندوموتور است. استفاده از این وسیله سبب کاهش شکسته شدن فایل‌ها در هنگام انجام عملیات‌های دندانپزشکی می‌شود.این سیستم اغلب برای روتاری‌های مختلف قابل تنظیم است.

فرزآنگل

برای پر کردن و ترمیم دندان‌ها نیاز است که از این وسیله استفاده شود.با کمک این وسیله می‌توان برش‌های دندانی در اندازه‌‌ها و شکل‌های مختلف بوجود آورده و پوسیدگی های روی دندان را برداشت.

اسید اچ

این اسید دندانپزشکی به صورت ژل است و به کمک آن به عاج‌ها و مینای دندان‌ها حمله می‌کنند.

خمیر پانسمان

همان طور که از نام این محصول پیدا است این ماده به صورت خمیری درست شده است و یک پرکننده بسیار قوی برای حفره‌های دندانی البته به صورت موقت است. محتویات این خمیر در تسکین درد و برطرف کردن التهاب نیز موثرند.

نخ زیر لثه

ساده ترین توضیحی که می‌توان برای این محصول داد این است که از این محصول برای عقب بردن لثه در هنگام قالبگیری و انجام روکش دندان استفاده می‌شود.

دهان باز کن

یکی از پرکاربرد ترین وسایلی که در دندانپزشکی از آن استفاده می‌شود دهان باز کن است. به وسیله این محصول دهان بیمار را تا اندازه مناسب می‌توان باز کرد و در آن حالت نگه داشت تا در هنگام درمان دندان بیمار بسته نشود.

مواد دندانپزشکی

  • تمباند: سیمان موقت برای چسباندن موقت روکش است.
  • دورالیت: برای قالبگیری از بافت‌های نرم دهان به خصوص برای افرادی که دندان ندارند استفاده می‌شود.
  • ایرالژین: ماده قالبگیری با ثبت جزئیات بالا برای ثبت دقیق تمامی اشکال دهان.
  • کاویزول: ماده‌ای خمیری است که برای پرکردن موقت استفاده می‌شود.
  • خمیر پروفیلاکسی: به عنوان خمیر جرم گیری استفاده می‌شود.
  • پودر زینک اکساید و اوژنول: این ترکیب یک ماده ضد درد درست می‌کند که در پانسمان‌ها استفاده می‌شود.
  • اوژنول: مسکنی که برای دردهای خفیف استفاده می‌شود.
  • پودر کلسیم هیدروکساید: به علت داشتن خاصیت ضد باکتریایی که دارد در درمان ریشه از این ماده استفاده می‌شود.

خرید اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی از شرکت کیمیا پرتوی دندان

شرکت کیمیا پرتوی دندان، با سابقه درخشان در زمینه تولید، واردات و عرضه مستقیم محصولات و تجهیزات دندانپزشکی، از جمله فرز های دندانپزشکی NITI  با روکش نانو، فایل دندانپزشکی و اینسترومنت های دندانپزشکی فعالیت دارد.

 

این شرکت به عنوان اولین تولید کننده فرزهای دندانپزشکی نانو در ایران با برند دیاتیز DIATIZ، و همچنین اولین تولید کننده فایل های روتاری فعال با گرما در ایران با برند کروکو CROCO  شناخته شده است. شرکت کیمیا پرتو دندان با تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت در صنعت تجهیزات دندانپزشکی، یکی از اصلی‌ترین تامین ‌کنندگان محصولات دندانپزشکی در ایران بحساب می آید.

 

این شرکت علاوه بر تولیدات داخلی خود، با  فراهم کردن انواع اینسترومنت ها و توربین‌های دندانپزشکی با برند کروکو croco و از تولید کنندگان برتر دنیا، مفتخر است که بالغ بر یک دهه به جامعه دندانپزشکان، کلینیک‌های دندانپزشکی و فروشندگان تجهیزات و ملزومات دندانپزشکی خدمات رسانی انجام داده و به کمک متخصصین زبده خود، کنترل کیفیت محصولات را بر اساس استانداردهای جهانی انجام می دهد.

 

محصولات این شرکت با افق دید صادرات، طراحی گردیده و در این راستا با فراهم آوردن اجناس با کیفیت و خدمات پس از فروش قدرتمند، موفق به کسب گواهینامه نامه های ISO 9001  و  ISO 13485 شده است. کیمیا پرتوی دندان با افتخار، رضایت و اعتماد را به مشتریان خود هدیه می دهد و در مسیر حرفه ای فعالیتشان همواره همراهشان می باشد.

 

تمامی گروههای دندانپزشکی برای تهیه انواع مدلها و سایزهای فرزهای دندانپزشکی بر اساس نیاز خود، فایلهای دندانپزشکی ،اینسترومنت ها، توربین‌ها و آنگل های دندانپزشکی، می‌توانند سفارش جزِئی یا عمده خود را به صورت مستقیم در این وبسایت ثبت کنند و از تخفیف های ویژه و گارانتی اصلی شرکت کیمیا پرتو دندان برخوردار شوند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =